• IMG 1007 940x200 2
  Letka beach volley cup 2007
 • I 3526 940x200
  Letka beach volley cup 2008
 • IMG 9559 940x200
 • IMG 8569 940x200
  Letka Beach volley cup 2011
 • IMG 9554 900x200jpg
  Lase a Jana
 • I 9584 940x200
  Letka Beach volley cup 2012

Beachvolejbalová sezóna 2022

Napísal: Sakala on . Posted in Beachvolejbal

Vážení priatelia volejbalu, členovia ŠK Letka Bratislava, konečne sa uvoľnili opatrenia COVID-19, a tak  sme predbežne pre rok 2022 zaistili beach volejbalové ihrisko, podobne ako po ostane sezóny na Draždiaku vždy v stredu od 17:30 do 19:30 hod. Volejbalový klub beachdrazdiak.sk tradične otvára ihriska pre sezónu 2022 od 1.5.2022. Dúfam, že do tej doby už bude všetko s pravidlami vonkajších športových aktivít jasné. Sledujte teda naše stránky https://www.letka.sk alebo  https://www.beachdrazdiak.sk. Teším sa.

Registrácia účasti hráčov na beachvolejbal na Dráždiaku  cez www.tymuj.cz  Správca aplikácie pre ŠK Letka je Domino. 

Beachvolejbalová sezóna 2021

Napísal: Sakala on . Posted in Beachvolejbal

Vážení priatelia volejbalu, členovia ŠK Letka Bratislava, konečne sa trocha uvoľnili opatrenia COVID-19, a tak sa hádam blízka na lepšie časy. Predbežne pre rok 2021 som zaistil beach volejbalové ihrisko, podobne ako po ostane sezóny na Draždiaku vždy v stredu od 17:30 do 19:30 hod. Volejbalový klub beachdrazdiak.sk by rád otvoril ihriska pre sezónu 2021 od 5.5.2021. Dúfam, že do tej doby už bude všetko s pravidlami vonkajších športových aktivít jasné. Sledujte teda naše stránky https://www.letka.sk alebo  https://www.beachdrazdiak.sk. Teším sa.

Beachvolley sezóna 2020 začína

Napísal: Super User on . Posted in Beachvolejbal

Pozitívnou správou je, že po čiastočnom uvoľňovaní pravidiel je možné začať beach volejbalovú sezónu na Draždiaku od stredy 6.mája 2020 od 17:30 do 19:30 hod.. 

Od pondelka 04.05.2020 je otvorené aj ihrisko na LaFranconi od 18:00 hod. Dávam na zváženie, kto by sa chcel zúčastňovať na beach volejbale aj v Pondelky.

Napriek tomu, že už je možné využívať vonkajšie športoviská, čaká vás pár obmedzení vyplývajúcich z Usmernenia k opatreniu Úradu verejného zdravotníctva SR č. OLP/3461/2020 zo dňa 21.04.2020 vo veci prevádzky vonkajších športovísk pre bezkontaktný šport.

Bezpečnostné pokyny pre vstup do areálu:
- Vstup je povolený len športujúcim hráčom s rezerváciou.
- Po areáli sa môžete pohybovať len v rúškach chrániacich horné dýchacie cesty.
- Pri hre môžete rúško odložiť.
- Na kurte môžu byť max.2 hráči na jednej strane a 2 hráči na druhej strane.
- Dodržiavajte minimálny odstup 2 metre.
- Vnútorné priestory šatní, WC, a spŕch nie sú k dispozícii.
- Riaďte sa pokynmi personálu.

Rozbehli sme beach aj na LaFranconi

Napísal: Super User on . Posted in Beachvolejbal

Včera bolo nádherné slnečné počasie, piesok trochu horúci, ale takmer bezvetrie.  Základná štvorka sa dostavila a tak nám nič už nebránilo zahrať si. Ale predsa len v tej horúčave, 32 stupňov, by striedanie prišlo celkom vhod. Po dvoch hodinách sme boli dehydrovaní ako ťavy na púšti. 

Tento pondelok 17.6.2019 sa nás na piesku na LaFranconi stretlo viac ako minule. Napriek malej letnej búrke sme si nakoniec dobre zahrali. Piesok bol práve tak najlepšie pokropený a aj teploty šplhali k 28 stupňom. Účasť bola slušná a tak sme mohli v tom horúcom poobedí aj vystriedať.  Dúfam, že nabudúce už bude aj viac fotiek.   

Beach Volley na Draždiaku

Napísal: Super User on . Posted in Beachvolejbal

Počasie sa konečne umúdrilo a na zohriatý piesok zasvietilo slniečko. Začala teda aj sezóna Letky na baechvolejbale na Veľkom Draždiaku.  Účasť bola na prvé zoznámenie sa s ihriskami na Draždiaku pomerne slušná. A podľa slov zúčastnených aj hra bola výborná. Dúfam že nabudúce nás bude dosť aby sme hru ešte vylepšili. Teším sa teda na dobré počasie.

Aj napriek výstrahám SHMU na vysoké teploty na stredu 12.6.2019 sme sa aj tentokrát stretli v dostatočnom počte aby sme mohli aj striedať. Výborne sme si zahrali, aj keď v posledných setoch mi už vynechával navigačný systém a moje reakcie na letiacu loptu boli máličko oneskorené.

Aj túto stredu 26.6.2019 sa nás na Draždiaku zišlo dosť napriek výstrahám SHMÚ na vysoké teploty. Teplomer ukazoval tak 35 stupňov, ale hrať sa dalo, aj práve preto, že sme mohli pohodlne striedať. Hrali sme sety do 15 a sem tam aj tu sme niekedy nestačili s dychom. Nakoniec sme si výborne zahrali. Exhibičný bol posledný set do 21 dvojice Janči a Domino proti Davidovi s Tonikom. A kto vyhral? Nie je to podstatné ale Janči s Dominom.    

Beach volejbal v sezóne 2018

Napísal: Super User on . Posted in Beachvolejbal

Pre novú sezónu beach volejbalu 2018 som zatiaľ dostal ponuku na využívanie beach volejbalového ihriska na La Franconi.  Pôvodne sme využívali ihrisko vždy v Pondelok od 17:00 hod. do 19:00 hod.
Pre nastavajúcu sezónu je možnosť využívať beach volejbalové ihrisko na Lafku, tak ako pôvodne vždy v pondelok od 17:00 do 19:00 hod. Sezóna 2018 začína s prvými slnečnými lúčmi na La Franconi (tj. približne od 1.5.2017 do 30.9.2017).
Najlepšie by bolo ak by sa prihlásili aspoň 6 základní hráči. Záloha za beach volejbalové ihrisko zaplatená.

Beach volejbal víkend

Napísal: Super User on . Posted in Beachvolejbal

Aj tento víkend od 5.8.2017 až do 6.8.2017 sa niesol v znemení volejbalu. Najprv sme v Sobotu začali za skutočne beach volejbalového počasia na LaFranconi. Konečne už neboli tie neznesiteľné horúčavy a tak teplota okolo 27 stupňov bola tak akurát. Aj na Nedeľu bola predpoveď počasia celkom priaznivá a tak sme sa pre zmenu vybrali na Magio pláž. Účasť bola slušná a ani ten osviežujúci letný dáždik nám nevadil. Iba čo schladil nejaké tie horúce hlavy. A kto nemal ešte dosť, prišiel si večer od 18:00 hod. zahrať klasický volejbal na palubovke v Mladosti. Ej veru dobé bolo.        

Beach volejbal na Lafranconi v Sobotu

Napísal: Super User on . Posted in Beachvolejbal

Tentokrát v sobotu ráno 3.júna bola obloha bez mráčika a teplota sa už ráno šplhala k 28. Nakoniec sa na ihrisku zišlo 8 hráčov. Pekné. Dokonca sme už museli aj polievať horúci piesok. Koniec koncov všetci sme si výborne zahrali a nachytali aj nejaký bronz. A prišli aj staro noví hráči. Pekná slnečná sobota. Pridal som aj nejaké do fotogalérie fotky od Laciho. Viac po kliknutí na obrázok.

Beach volejbal na Lafranconi

Napísal: Super User on . Posted in Beachvolejbal

V tu sobotu ráno 20.mája bola obloha plná oblakov a nepríjemný vietor ich unášal bohvie kam. Neváhali sme a aj napriek nie práve najlepšiemu počasiu sme vyrazili na Lafko zahrať si prvý beach volejbal sezóny. Skutočne počasie bolo tak akurát na hranici teplotnej unosnosti a aj vietor si robil s loptou čo chcel ale v duchu hesla "ťažko na cvičisku - ľahko na bojisku" sme si nakoniec celkom dobra zahrali. A ak sme si aj nezahrali tak sme to aspoň skúsili. No čo už nie každý deň musí byť perfektný.   

Beach volley v Lignano 2017

Napísal: Super User on . Posted in Beachvolejbal

Azúrová obloha síce nebola každý deň, ale slniečko vyhrialo vzduch a piesok na príjemnú teplotu, aby sa dal hrať plážový volejbal. More bolo síce chladné ale s istou mierou sebazaprenia sa dalo aj plávať. V Lignano sa stretla skupina nadšencov plážového volejbalu. Aj zástupcovia letky sa zúčastnili, ba čo viac aj si plážový volejbal zahrali. Od Soboty 6.5.2017 do Soboty 13.5.2017 sme patrili iba beach volleybalu a moru. Dobré jedlo talianskej kuchyne, aj pizza, výborne vínko a tiež výborná partia. Lignano je skutočne krásne primorské mesto, s nádhernou plážou a tisíckami obchodíkov všetkého druhu. Už sa tešíme na September. No čo letkáči pridáte sa? Nejaké fotky som dal do fotogalérie.     

Ako v novej beach volejbalovej sezóne 2017

Napísal: Super User on . Posted in Beachvolejbal

Pre novú sezónu beach volejbalu 2017 som zatiaľ dostal ponuku na využívanie beach volejbalového ihriska na La Franconi.  Pôvodne sme využívali ihrisko vždy v Pondelok od 17:00 hod. do 19:00 hod.

Aj pre sezónu 2017 som objednal prenájom beach volejbalového ihriska na La Franconi (tj. približne od 1.5.2017 do 30.9.2017).  Za prenájom ihriska som zložil zálohu 200,00 Eur. Doplatok prenájmu predpokladám doplatiť tento týždeň. V minuloročnej sezóne to bolo tak, že podľa počtu prihlásených hráčov sa potom výsledná sume delila. Najlepšie je ak sa prihlásia 6 základní hráči.       

Základné pravidla:

 • Prihlásení hráči sa prednostne môžu zúčastňovať hry.
 • V prípade neúčasti môžu delegovať za seba náhradníka, bezplatne
 • Iní hráči sa môžu zúčastniť hry na pozvanie.
 • Iní hráči platia za ihrisko 10 Eur/hod. v prípade, že nie sú delegovaní ako náhrada za základného hráča.
 • členovia ŠK Letka sa môžu prednostne zúčastniť, za zvláštne zvýhodnené poplatky.     

Prihlásení:

 1. JožoS
 2. Diablito
 3. Tonik
 4. LaciL
 5. Jožin
 6. Mel
 7. Valer 

 

 

Dobre sme si zahrali.

Napísal: Super User on . Posted in Beachvolejbal

Tradične v Pondelok od 17:00 hod. si chodíme zahrať plážový volejbal na Lafranconi. Aj tentokrát sa na nás slniečko usmievalo, piesok bol fantastický a aj účasť bola vyššia ako inokedy. Doobeda ešte zlovestné mraky neveštili pekne počasie. Po obede však nesmelo vykuklo slniečko, a keď sme prišli na plážové ihrisko nádherné počasie akoby bolo naplánované iba pre nás. Keď sme odchádzali opäť sa rozpršalo. LaciL, JožoS, JožoN, Toník, Valar, Naďa a MartinaH.

Nedaľa na Zlatých Pieskoch v znamení beachvolejbalu.

Napísal: Super User on . Posted in Beachvolejbal

Krásne slnečné počasie nás v Nedeľu ráno vyhnalo von, a kde teda najlepšie, na Zlaté Piesky. Áno, skúsili sme natiahnuť sieť, čiary a nakoniec aj zahrať prvý beachvolejbal na Zlatých Pieskoch. Samozrejme, že sme najprv pokosili trávu a trocha ešte vyhrabali piesok. Škoda len, že vietor si pohrával s loptou niekedy viac ako hráči. Účasť bola slušná, skoro taká ako keď sa Jameson vynoril z mora. JožoS, JožoN, JožoX, Valer, Lacil a Janom. Nakoniec prišiel aj Tonik s bráchom, ale to sme už sieť zbalili. Ale hurá, začali sme.   

Beach volejbalova sezóna na La Franconi začala.

Napísal: Super User on . Posted in Beachvolejbal

Včera sme konečne mohli začať beach volejbalovú sezónu na piesku. Počasie nám prialo a tak sme sa po prvýkrát zišli na beach volejbalovom ihrisku na FTVŠ na La Franconi. Len to slnko svietilo tradične priamo do očí. Ale veď aj to patrí k plážovému volejbalu. Zatiaľ na beach na La Franconi prihlásili JožoS, JožoN, Tonik, Lacil, Naďa. Kto sa ešte pridá ? Posilou na včerajšom plážovom volejbale bol aj JanoM. Dobre sme si zahrali, že?     

Beach volejbalova sezóna začala.

Napísal: Super User on . Posted in Beachvolejbal

Vážení priatelia volejbalu, beachisti, ako dnes Vlado oznámil, dnešným dňom je možné využívať beach volejbalové ihrisko na FTVŠ na La Franconi, vždy v pondelok od 17:00 hod. Využívanie beach volejbalového ihriska budem dávať na web stránky ako údálosť, v prípade, že počasie bude priaznivé. Využívať môžu ihrisko prioritne prihlásení hráči, ale v prípade neúčasti základných hráčov radi uvidíme aj pozvaných hráčov alebo náhradníkov. Stačí sa jednoducho prihlásiť. Na web stránkach vždy bude uverejnené aj kto sa zúčastní. Môžete tak zistiť či je počet základných hráčov 6.  

Ako v novej beach volejbalovej sezóne 2016

Napísal: Super User on . Posted in Beachvolejbal

Pre novú sezónu beach volejbalu 2016 som zatiaľ dostal ponuku na využívanie beach volejbalového ihriska na La Franconi.  Pôvodne sme využívali ihrisko vždy v Pondelok od 17:00 hod. do 19:00 hod.

Ak by bol záujem o prenájom beach volejbalového ihriska na La Franconi v sezóne 2016 (tj. približne od 1.5.2016 do 30.9.2016 môžeme ho zaistiť.  Ešte neviem koľko sa bude platiť, takže zatiaľ neviem ani ako by sme ihrisko mohli prenajať. Spravidla to bolo tak, že podľa počtu prihlásených hráčov sa potom výsledná sume delila. Najlepšie je ak sa prihlásia 6 základní hráči.       

Základné pravidla:

 • Prihlásení hráči sa prednostne môžu zúčastňovať hry.
 • V prípade neúčasti môžu delegovať za seba náhradníka, bezplatne
 • Iní hráči sa môžu zúčastniť hry na pozvanie.
 • Iní hráči platia za ihrisko 10 Eur/hod. v prípade, že nie sú delegovaní ako náhrada za základného hráča.
 • členovia ŠK Letka sa môžu prednostne zúčastniť, za zvláštne zvýhodnené poplatky.     

Predbežne majú záujem: Lacil, JožoS, JožoN, TonoM, MiroP, MartinaH, Martin od 18:00 hod.

Občasný záujem: AlicaD,